Audienta la primar cu Marian Galbinasu – Radio Constanta

AUDIENŢĂ LA PRIMAR: Infernul alb de la Corbu – Radio Constanta

În infernul alb dezlănţuit de ninsoare şi viscol la Corbu autorităţile locale s-au văzut singure. Situaţia a fost dramatică: 75 de persoane au fost găzduite peste noapte în Căminul cultural iar 100 au stat ore întregi în maşinile îngheţate.
Pe lângă faptul că unii dintre cetăţeni nu au înţeles să se comporte civilizat, au depăşit coloanele, au împiedicat extragerea microbuzelor, au mai existat şi sincope în relaţia cu ceilalţi factori implicaţi.

Prezent la emisiunea „Audienţă la Primar” primul gospodar de la Corbu a povestit despre „indicaţiile preţioase” primite: „faceţi ceva să aveţi vizibilitate”. „nu ştiţi situaţia din teren”, „vă dau 10 oameni dacă le daţi 10 lopeţi” sunt doar câteva dintre ele. Despre momentele dramatice, tensionante şi obositoare petrecute la puţin peste 20 de km de municipiul-reşedinţă de judeţ Constanţa, în comuna Corbu, puteţi afla mai multe audiind emisiunea noastră.