Sesizari privind starea DJ226 din localitatea Corbu

Starea drumului judetean DJ226, din interiorul localitatii Corbu, a fost sesizata in repetate randuri catre administratorul acestui drum, respectiv Consiliul Judetean Constanta.

Deoarece acest drum este in administrarea Regiei Autonome Judetene de Drumuri si Poduri Constanta, aceasta regie este singura indreptatita de lege sa efectueze reparatiile necesare. Primaria Comunei Corbu nu are competente legale in demararea lucrarilor de reabilitare.

Fiind un drum de importanta locala, pentru locuitorii comunei Corbu, autoritatea publica locala semnaleaza in continuare atat starea carosabilului, a acostamentului, cat si starea canalelor de scurgere a apei, pentru a se demara lucrarile de reabilitare necesare.

Atasat sunt o parte din aceste sesizari impreuna cu raspunsurile primite.

8463 6702 6701 5336    1340  1145