Anunt privind consultarea asupra propunerilor preliminare PUZ „Introducere în intravilan pentru realizarea unei baze sportive cu teren de fotbal, sală de sport şi spaţii pentru activităţi recreative”

Anunt privind consultarea asupra  propunerilor preliminare PUZ
sală de sport şi spaţii pentru activităţi recreative”
,
localitatea Corbu, comuna Corbu, jud. Constanta

PRIMARIA COMUNEI CORBU anunta consultarea asupra propunerilor preliminare ,,INTRODUCERE ÎN INTRAVILAN PENTRU REALIZAREA UNEI BAZE SPORTIVE CU TEREN DE FOTBAL, SALĂ DE SPORT ŞI SPAŢII PENTRU ACTIVITĂŢI RECREATIVE”,  pe un teren in suprafata de 20.500 mp, situat in extravilanul comunei Corbu, parela A 423, localitatea Corbu, comuna Corbu, jud. Constanta.

Initiator PUZ :  PRIMARIA COMUNEI CORBU, cu sediul în localitatea Corbu, str. Principala, nr. 38, com. Corbu, jud. Constanta.

Proiectant: S.C. STUDIO ARHIS SCM, cu sediul în Constanţa, str. Mircea cel Bătrân, nr. 172, bl. MD14, jud. Constanţa.  Persoana responsabilă din partea proiectantului : Sîrbu Constantin.

PUBLICUL ESTE INVITAT SA TRANSMITA OBSERVATII asupra documentelor expuse/disponibile la sediul  Primariei Comunei Corbu,  Str. Principala, Nr. 38, Jud. Constanta in perioada  17.09.2013 – 11.10.2013,  intre orele 09.00 – 12.00

Publicul este invitat sa participe la:

Consultarea documentatiei aferente PUZ-ului si pot transmite observatii la sediul autoritatii publice competente cu aprobarea PUZ, in scris  pe adresa de e-mail: secretariat@primariacorbu.ro.

– Persoanele interesate pot participa la dezbaterea publica privind consultarea asupra propunerilor preliminarii ale planului urbanistic zonal.

Raspunsul la observatiile si sugestiile  transmise  precum si rezultatele informarii si consultarii va fi  pus la dispozitia publicului prin afisare la sediul Primariei Corbu, precum  si pe site-ul propriu www.primariacorbu.ro,  conform dispozitiilor legale.

Persoana responsabila pentru coordonarea informarii si consultarii publicului din cadrul Primariei Corbu sunt: doamna Zoe-Eleonora Papazicu, arhitect sef care poate fi consultata la sediul Primariei Corbu, Sos Principala, nr.38,  de luni pana vineri intre orele 09-12, telefon 0241/765100.

Dezbaterea publica va avea loc in data de 16.10.2013, ora 14, la sediul Primariei Corbu,  Str. Principala, Nr. 38, Com. Corbu, Jud. Constanta.

Arhitect Sef,
Zoe – Eleonora Papazicu