2,589 afisari

Anunt privind consultarea propunerilor preliminare PUZ “Introducere in intravilan si lotizare pentru realizarea unui complex turistic”

ANUNT PRIVIND
CONSULTAREA ASUPRA  PROPUNERILOR PRELIMINARE PUZ
localitatea Corbu, comuna Corbu
, jud. Constanta

PRIMARIA COMUNEI CORBU anunta consultarea asupra propunerilor preliminare ,,INTRODUCERE ÎN INTRAVILAN ŞI LOTIZARE PENTRU REALIZAREA UNUI COMPLEX TURISTIC”,  pe un teren in suprafata de 22.520 mp, situat in extravilanul comunei Corbu, parela A 266/8/5, localitatea Corbu, comuna Corbu, jud. Constanta.

Initiator PUZ :

MENADI ANIŞOARA, cu domiciliul în oraş Năvodari, str. Constanţei, bl. H4, sc. B, ap. 31, jud. Constanţa

Proiectant:
S.C. CONCRETE DESIGN, cu sediul în Constanţa
Persoana responsabilă din partea proiectantului : PĂTRU ILINCA.

PUBLICUL ESTE INVITAT SA TRANSMITA OBSERVATII asupra documentelor expuse/disponibile la sediul  Primariei Comunei Corbu, Str. Principala, Nr. 38, Jud. Constanta in perioada  15.11.2013 – 29.11.2013,  intre orele 09.00 – 12.00

Publicul este invitat sa participe la:

Consultarea documentatiei aferente PUZ-ului si pot transmite observatii la sediul autoritatii publice competente cu aprobarea PUZ , in scris  pe adresa de e-mail: secretariat@primariacorbu.ro.

– Persoanele interesate pot participa la dezbaterea publica privind consultarea asupra propunerilor preliminarii ale planului urbanistic zonal.

Raspunsul la observatiile si sugestiile  transmise  precum si rezultatele informarii si consultarii va fi  pus la dispozitia publicului prin afisare la sediul Primariei Corbu, precum  si pe site-ul propriu www.primariacorbu.ro,  conform dispozitiilor legale.

Persoana responsabila pentru coordonarea informarii si consultarii publicului din cadrul Primariei Corbu sunt: doamna Zoe-Eleonora Papazicu, arhitect sef care poate fi consultata la sediul Primariei Corbu, Sos Principala, nr.38,  de luni pana vineri intre orele 09-12, telefon 0241/765100.

Arhitect Sef,

Zoe – Eleonora Papazicu