1,070 afisari

Caravana vaccinării

Stimați cetățeni,

Vă aducem la cunoștință faptul că în perioada 18-20.06.2021, între orele 08.00-20.00, Comitetul Județean Constanța, împreună cu Direcția de Sănătate Publică Constanța, organizează programul “Caravana vaccinării”, proiect cu privire la vaccinarea în mediul rural, imunizarea prin vaccinare anti SARS-Cov2.
Doritorii sunt așteptați în zilele și intervalul orar menționat, având asupra lor cartea de identitate, la sediul Caminului Cultural, comuna Corbu.
Vaccinarea se va face cu două seruri, la alegere:
– Pfizer – două doze (prima doză plus rapel)
– Johnson $ Johnson – o singură doză, amândouă de proveniență U.S.A.
Vă rugăm să ne sprijiniți în mediatizarea acestui eveniment, pentru a putea fi informați și cetățenii care nu au acces la internet.
Rolul nostru, al autorităților locale este acela de a crește calitatea vieții cetățenilor din U.A.T. pe care o reprezentăm. Avem o responsabilitate civică și morală de a facilita accesul tuturor cetățenilor comunei noastre la un act medical de calitate
Doar împreună, într-o strânsă colaborare, putem pune bazele revenirii la normalitatea pe care ne-o dorim cu toții.

Primar,

Vasile LUMÎNARE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*