92 afisari

Caravana vaccinarii

Stimați cetățeni,

Vă aducem la cunoștință faptul că în data de 11.072021, între orele 09.00-20.00, Comitetul Județean Constanța, împreună cu Direcția de Sănătate Publică Constanța, organizează programul “Caravana vaccinării”, proiect cu privire la vaccinarea în mediul rural, imunizarea prin vaccinare anti SARS-Cov2.
Doritorii sunt așteptați în data și intervalul orar menționat la Căminul Cultural din Corbu, având asupra lor cartea de identitate.
Deasemenea sunt așteptați să facă rapelul cetățenii care s-au vaccinat în perioada 18-20.06.2021 cu serul Pfizer.

Vaccinarea se va face cu două seruri, la alegere:

– Pfizer – două doze (prima doză plus rapel)

– Johnson $ Johnson – o singură doză, amândouă de proveniență U.S.A.

Vă rugăm să ne sprijiniți în mediatizarea acestui eveniment, pentru a putea fi informați câți mai mulți cetățeni.

Rolul nostru, al autorităților locale este acela de a crește calitatea vieții cetățenilor din U.A.T. pe care o reprezentăm. Avem o responsabilitate civică și morală de a facilita accesul tuturor cetățenilor comunei noastre la un act medical de calitate
Doar împreună, într-o strânsă colaborare, putem pune bazele revenirii la normalitatea pe care ne-o dorim cu toții.

Primăria Comunei Corbu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*